Kategórie Hemoroidy

Liečba krvných ciev na prstoch pre krehkosť

Zvýšená krehkosť ciev na rukách sa prejavuje spontánnou tvorbou modrín, modrín na koži. To prináša nielen psychické nepohodlie, ale aj dôsledok možného vývoja patologického procesu.

Detralex s aterosklerózou mozgových ciev

Ako rozšíriť plavidlá: kedy a čo stojí za to robiť, výrobky, prípravky Po mnoho rokov, neúspešne zápasí s cholesterolom? Vedúci ústavu: „Budete prekvapení, aké ľahké je znížiť hladinu cholesterolu jednoduchým užívaním každý deň.

Ako rýchlo znížiť vysokú srdcovú frekvenciu doma

Keď sa svaly srdca stiahnu, cievy vykonajú rytmické kmitanie a považujú sa za určujúce srdcový rytmus a sledujú stav ciev. Je to ukazovateľ pulzného rytmu, ktorý sa môže stať znakom toho, že signalizuje porušovanie pravidiel a naznačuje, že je čas poradiť sa s lekárom, aby sa zistila príčina zlyhania.

Bolesť srdca s nachladnutím

Každý človek aspoň niekoľkokrát v živote čelil zime. Niekto sa rýchlo zotavuje a niekto sa musí dlho liečiť a prekonávať komplikácie. Niekedy sa stáva, že pri bežnom nachladnutí sa srdce náhle začne zraniť.

Kožný hemangióm: Fotografie, príčiny, príznaky a liečba

Kožný hemangióm je vaskulárny, benígny nádor vo forme tuberkulózy, ktorá sa vznáša nad povrchom. Má hrubý tvar, karmínový alebo modrastý odtieň. Vyskytujú sa u rôznych pacientov bez ohľadu na vek.

Úplný prehľad mozgového vazospazmu

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.Z tohto článku sa naučíte: aké je nebezpečenstvo kŕče mozgových ciev, čo to znamená a či je potrebné liečiť tento stav.

1. LIEČENIE SRDCE RHYTHM

Supraventrikulárne alebo supraventrikulárne srdcové arytmie zahŕňajú arytmie, ktorých zdroj sa nachádza nad vetvami jeho zväzku: v sínusovom uzle, v predsieňovom myokarde, v ústach dutých alebo pľúcnych žíl av atrioventrikulárnej (AB) zlúčenine (AV uzol alebo spoločný kmeň zväzku) vetva blok).

Zistite, aký tlak je normálny pre osobu podľa pohlavia, hmotnosti, veku

V tomto článku sa zaoberáme tlakom osoby, čo je normou podľa veku, váhy a pohlavia. Za týmto účelom sme poskytli 2 tabuľky s tlakovými štandardmi pre mužov a ženy s ohľadom na vek.

Fetálna srdcová frekvencia týždenne

Do srdca plodu lekári určujú zdravie nenarodeného dieťaťa. Budúce srdce dieťaťa je počuť asi mesiac po počatí, ale v raných fázach nie je možné spočítať počet úderov bez špeciálneho vybavenia.

Prehľad 13 populárnych liekov pre srdce: ich výhody a nevýhody

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Normálne alebo nie, keď je tlak 130 až 80 mm Hg. a čo robiť, keď máte bolesti hlavy?

Meranie krvného tlaku je jedným z prvých diagnostických postupov, ktoré vykonáva lekár pri vyšetrení osoby, ktorá o to požiadala.

Palpitácie u detí

Srdcová frekvencia osoby v každom veku je iná. Preto je srdcová frekvencia u detí mladších ako jeden rok takmer dvojnásobne vyššia ako srdcová frekvencia u dospelých, čo je normou. Tepová frekvencia u malých detí počas prvých 10 rokov života je takmer 100 úderov za minútu, je vyrovnaná len s vekom a je normalizovaná po období dospievania.

130 až 90 je normálny tlak, alebo nie, a čo robiť?

Ak je krvný tlak 130 x 90, čo to znamená? V lekárskej praxi sa všeobecne uznáva, že indikátory krvného tlaku až 139/89 sú normálne, aj keď odchýlka od normy.

Prípravy na normalizáciu tlaku: čo sú

Krvný tlak je hlavným indikátorom kardiovaskulárneho systému. Normálny krvný tlak pre dospelého je považovaný za 120/80 mm Hg. Art. Významné odchýlky nahor alebo nadol vedú k zhoršeniu zdravia.

Prečo plavidlá praskli na tele a čo s tým robiť

Keď cievy prasknú na tele, malé množstvo krvi sa hromadí pod povrchom kože. V dôsledku toho sa na dermis objavia malé červené bodky (petechiae) alebo veľké ploché škvrny (purpura).

Aké sedatíva pomôžu s IRR?

Pacienti trpiaci IRR sa často uchyľujú k užívaniu určitých liekov. Medicína dnes ponúka obrovský arzenál nástrojov, ktoré pomáhajú eliminovať prejav nežiaducich symptómov, ktoré sprevádzajú túto chorobu.