Kategórie Hemoroidy

Liečba srdca

onlineČo znamená tlak 147 až 90?Vysoký krvný tlak je veľmi častou sťažnosťou, najmä u žien nad 40 rokov.Ako choroba vzniká zvýšený tlak pomerne pomaly. Začnite hmatateľné problémy so slabosťou, závratmi, poruchami spánku, únavou.

Čo ukazuje hyperechoické zameranie v srdci plodu

Termín "hyperechoické zameranie" sa používa v prípade zvýšeného jasu malej časti srdca.Na zistenie tejto skutočnosti sa použije ultrazvuk plodu.Zistené hyperechoické zameranie v srdcovom svale nemožno považovať za malformáciu srdca.

Kardiológ - miesto o ochoreniach srdca a ciev

Cardiac Surgeon OnlineChirurgická liečba aterosklerotických lézií subklavickej artérieŠtatistika prirodzeného priebehu aterosklerotických lézií subklavickej artérie poukazuje na vysoký výskyt invalidity a výrazný pokles kvality života.

Cievna dystónia - čo to je? Cievna dystónia: príznaky, príčiny a liečba

Nikto z nás nie je imúnny voči chorobám. Každý môže ochorieť, mierne, aj s niečím vážnejším, napríklad vegetovaskulárnou dystóniou (VVD).

Mimoriadne ventrikulárne systoly: gradácia, symptómy, liečba

Výskyt patologického zamerania excitácie vo ventrikulárnom myokarde s tvorbou predčasnej kontrakcie srdca sa nazýva ventrikulárny extrasystol.

Ako zvýšiť nízky krvný tlak doma

Nízky krvný tlak alebo hypotenzia je dnes jednou z najbežnejších chorôb, ktorá sa najčastejšie vyskytuje u mladých žien vo veku 22 až 40 rokov. Preto sa hypotenzia označuje ako „choroba mladých žien“.

Pulz 83 úderov za minútu je normálny

Normálny tlak osoby podľa rokov a veku: tabuľka Po mnoho rokov neúspešne zápasí s hypertenziou? Vedúci ústavu: „Budete prekvapení, aké ľahké je liečiť hypertenziu tým, že ju užívate každý deň.

Brnenie v prsnej žľaze: čo by to mohlo byť?

Mnoho žien sa často cíti brnenie v prsiach. Nie je to nevyhnutne patológia - v niektorých prípadoch sa považuje za znak organizmu. Podobný príznak sa často vyskytuje počas laktácie alebo v určitých dňoch mesačného cyklu.

Kardiovaskulárny systém: stručne o hlavných veciach

Ak hovoríme o komponentoch, z ktorých sa kardiovaskulárny systém krátko skladá, môžeme si vybrať nasledovné: srdce a sieť krvných ciev.Kardiovaskulárny systém - základ v ľudskej anatómii.

Clc syndróm

CLC Syndróm sa volá podľa mien vedcov, ktorí ho opísali - Clerk, Levi a Creteco. Iný názov pre tento stav je LGL syndróm (Lowna-Ganonga-Levin). V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako a prečo sa tento syndróm vyskytuje, aké nebezpečné je pre zdravie a život, ako sa liečiť a žiť s touto diagnózou.

Ako posilniť cievy a kapiláry na nohách s ľudovými liekmi a tabletkami?

Existuje mnoho krvných ciev v ľudskom tele. Ich hlavnou úlohou je dodávať kyslík a živiny do tkanív a orgánov. Po celom tele sú cievy, od hornej časti hlavy až po špičku prstov na nohách.

Aké produkty znižujú tlak: 10 najúčinnejšie

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).Z tohto článku sa dozviete, aký druh potravín pomáha znižovať tlak a prečo.

WPW syndróm: čo to je, príčiny, diagnostika, liečba

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).Z tohto článku sa dozviete: čo je ERW syndróm (WPW) a ERW jav (WPW).

WPW syndróm: čo to je, príčiny, diagnostika, liečba

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).Z tohto článku sa dozviete: čo je ERW syndróm (WPW) a ERW jav (WPW).

Ako rýchlo znížiť pulz doma

Zvýšená srdcová frekvencia sa vyskytuje v podmienkach neobvyklých pre telo - počas fyzickej námahy, úzkosti, strachu a emocionálneho preťaženia. Všetky tieto faktory sú prirodzené a nepredstavujú veľkú hrozbu.

Hlavné príznaky arteriálnej hypertenzie 2. stupňa

Arteriálna hypertenzia, charakterizovaná pretrvávajúcim zvýšením krvného tlaku, je najčastejším ochorením kardiovaskulárneho systému. Osoby trpiace touto chorobou, dvojnásobné riziko aterosklerózy a srdcového zlyhania, päťkrát - ischemická choroba srdca a 10-krát - mŕtvica v porovnaní s ľuďmi, ktorí majú normálny krvný tlak.