Kategórie Hemoroidy

Ak je tlak 150 x 60 - je to nebezpečné alebo normálne.

Tlak 150 až 60 - čo to znamená, čo vysvetľuje veľký rozdiel medzi diastolickým a systolickým tlakom, a indikuje táto zmena hypertenziu? Túto otázku kladú ľudia, ktorí často zaznamenávajú takéto ukazovatele krvného tlaku.

Prehľad diastolickej dysfunkcie ľavej komory: symptómy a liečba

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).Z tohto článku sa naučíte: všetko dôležité o diastolickej dysfunkcii ľavej komory.

Cesnak a 14 ďalších ľudových prostriedkov a receptov, ktoré sú účinné pri zvýšenom tlaku

Ľudové predpisy pre vysoký krvný tlak sú predpísané v kombinácii s liekmi.Hypertenzia spôsobuje rozvoj infarktu myokardu, mozgovú príhodu, stratu zraku, atď.

Algoritmus poskytovania núdzovej pomoci so zástavou srdca 2015

Táto stránka vás naučí praktickým zručnostiam primárnej kardiopulmonálnej resuscitácie pri akútnom kardiovaskulárnom zlyhaní so zástavou srdca.

Algoritmus poskytovania núdzovej pomoci so zástavou srdca 2015

Táto stránka vás naučí praktickým zručnostiam primárnej kardiopulmonálnej resuscitácie pri akútnom kardiovaskulárnom zlyhaní so zástavou srdca.

Čo alkohol znižuje krvný tlak, čo zvyšuje závislosť od dávky a ďalšie faktory

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Diéta po odstránení hemoroidov: chutná liečba

Diéta po odstránení hemoroidov pomáha pacientovi zotaviť sa rýchlejšie, aby sa zabránilo opakovaniu patológie.Hemoroidy sa stali príslovečnými kvôli nepríjemným chvíľam, ktoré denne prináša chorej osobe.

Cievna dystónia mozgu: príčiny, príznaky, liečebné metódy

Autorka článku: Alexandra Burguta, pôrodníčka-gynekológka, vysokoškolské vzdelanie v odbore všeobecné lekárstvo.Z tohto článku sa dozviete: čo je dystónia mozgových ciev a ako sa líši od vegetatívnej cievnej dystónie.

Drvivá bolesť v srdci

Výskyt bolesti v akomkoľvek orgáne zvyčajne naznačuje, že existujú problémy s jeho fungovaním.Ak bolí srdce, môže hovoriť o patológiách kardiovaskulárneho, respiračného, ​​tráviaceho ústrojenstva, vzniku interkustálnej neuralgie, ochorenia svalov a kostí.

Zúžené cievy: príznaky, príčiny, lieky a ľudové prostriedky na rozšírenie krvných ciev

Príčiny vazokonstrikcieVasokonstrikcia sa vyskytuje z rôznych dôvodov. Môžu to byť vonkajšie aj vnútorné faktory. Externé odkazy:

Nevoľnosť srdca

Často sa príznaky ako vysoký pulz a nevoľnosť navzájom sprevádzajú, čo výrazne zhoršuje kvalitu ľudského života. Zvyčajne ľudia neprikladajú osobitný význam, objavujú sa samostatne, nevoľnosť a búšenie srdca.

Angina - čo to je? Príčiny, príznaky a liečba

Angína pectoris je časté srdcové ochorenie, ktoré po postupe vedie k chronickému srdcovému zlyhaniu a infarktu myokardu. Angína pectoris je často vnímaná ako symptóm koronárnych arteriálnych lézií - náhla stláčajúca bolesť za hrudnou kosťou, ktorá sa vyskytuje na pozadí fyzickej námahy alebo stresovej situácie.

Užívate betablokátory pravidelne?

Niekedy sú beta blokátory predpísané na celý život. Preto nie je potrebné hovoriť o nebezpečenstvách ich dlhodobého používania. Predovšetkým pri dlhodobom používaní sa predpisujú predĺžené, prispôsobené formy lieku, ktoré sa užívajú raz, maximálne dvakrát denne.

Tachykardia počas tehotenstva: normálne, abnormality, nebezpečné príznaky

Tachykardia počas tehotenstva - je to anomália alebo norma, je to nebezpečné? Tieto otázky často kladú ženy. Neexistuje jednoznačná odpoveď na ne.

Akútna venózna trombóza: štádiá, symptómy, liečba

Akútna venózna trombóza je nebezpečné ochorenie, ktoré je sprevádzané zhoršeným krvným obehom v žilných cievach v dôsledku ich upchatia krvnými zrazeninami.

Príčiny nízkeho diastolického tlaku

Je známe, že krvný tlak je vyjadrený dvoma charakteristikami - systolickým (horným) a diastolickým (nižším). Optimálne rýchlosti dosahujú 120 až 80 mm Hg. Art.Keď sa tieto ukazovatele zmenia, obe tieto charakteristiky sa v podstate zmenia v rovnakom smere: buď sa zvýšia, alebo znížia, aj keď možno pozorovať aj situácie izolovaného zvýšenia alebo zníženia jednej z týchto charakteristík.