Kategórie Endokarditída

Ako zistiť srdcový tep plodu: očakávaný chlapec alebo dievča?

Budúci rodičia očakávajú narodenie dieťaťa a snažia sa rýchlo zistiť jeho pohlavie. Môžete predpokladať počúvanie srdca plodu, chlapca alebo dievčaťa, ktoré je vo vnútri.

Vrodené srdcové ochorenie

Stručný opis ochoreniaVrodené srdcové ochorenie je anatomická porucha srdca, jeho ciev alebo chlopní, ktoré vznikajú dokonca aj v maternici.Vrodené srdcové ochorenie u detí môže byť neviditeľné, ale môže sa vyskytnúť bezprostredne po narodení.

MED24INfO

Belokon N. A., Podzolkov V. P., Congenital Heart Diseases, 1990Kapitola 1. ETIOLÓGIA, PREVALENCIA, KLASIFIKÁCIA VPLYVOV KONGENITÁLNYCH SRDCEEtiológie. Medzi príčiny vrodených srdcových defektov patria: 1) chromozómové abnormality - 5%; 2) mutácia jedného génu - 2-3%; 3) faktory životného prostredia (alkoholizmus rodičov, rubeola, drogy atď.) - 1-2%; 4) polygénna multifaktoriálna dedičnosť - 90%.

Fetálne srdcové tepy do týždňa: súhrnná tabuľka a je možné určiť pohlavie dieťaťa srdcovou frekvenciou v 12 alebo 20 týždňoch tehotenstva?

Ani staršia generácia, ani inteligentní zdravotnícki pracovníci nepochopia túžbu mladých rodín plánovať si syna alebo dcéru alebo poznať pohlavie dieťaťa čo najskôr.

Tromboflebitída safenóznych žíl

Čo je tromboflebitída podkožnej žily?Tromboflebitída podkožných žíl dolných končatín alebo povrchová tromboflebitída je ochorenie, pri ktorom sa tromby objavujú v lúmene subkutánnych žíl.

Kardiovaskulárne ochorenia a lieky

Kardiovaskulárne ochorenia vyžadujú liečbu liekmi v akomkoľvek štádiu vývoja. V závislosti od závažnosti stavu, môžu byť predpísané lieky, ktoré odstraňujú symptómy a lieky používané ako prevencia a úľava od vývoja ochorenia.

Prečo plavidlá praskli na prstoch. Vysvetlite populárne

Existujú rôzne dôvody, ktoré vyvolávajú krehkosť a krehkosť krvných ciev na ramene. Jedným z hlavných faktorov je pokles elasticity steny v cievach.

Pulz 71 tepov za minútu je normálny

Čo je atriálna fibrilácia? Po mnoho rokov neúspešne zápasí s hypertenziou? Vedúci ústavu: „Budete prekvapení, aké ľahké je liečiť hypertenziu tým, že ju užívate každý deň.

90 - 60 tlak: príčiny a čo robiť

Prísne predpisy a krvný tlak - koncepty sú blízke, ale nie úzko súvisia. Údaje, ktoré naznačujú odchýlku od všeobecne uznávaných ukazovateľov, neznamenajú vždy prítomnosť patológie.

Tlak 94 pri 70 impulzoch 70

Je krvný tlak 100 o 60 normou alebo by sa mal zvýšiť? Po mnoho rokov neúspešne zápasí s hypertenziou? Vedúci ústavu: „Budete prekvapení, aké ľahké je liečiť hypertenziu tým, že ju užívate každý deň.

98 BLOKY MINUTNÉ SRDCE, V TLAKU 100/60

V zásade nie je potrebné robiť nič. Ale ak to vadí, vezmite infúziu valeriána alebo hloh a zistite, čo sa stane za pár dní.
AnnaPhone: E-mail: [email protected] Správa: Ďakujem vám milý lekár.

Čo je nebezpečné zvýšenie ľavej komory v srdci

Hypertrofia ľavej komory je patologický stav charakterizovaný expanziou a výrazným zahusťovaním stien hlavnej čerpacej komory srdca. Môže sa tvoriť v akejkoľvek osobe v reakcii na negatívne faktory zvonku alebo na pozadí vnútorných chorôb, napríklad patológie hypertenzie.

EKG: transkript u dospelých, norma v tabuľke

Elektrokardiografia - metóda merania rozdielu potenciálov vznikajúcich pod vplyvom elektrických impulzov srdca. Výsledok štúdie je prezentovaný vo forme elektrokardiogramu (EKG), ktorý odráža fázy srdcového cyklu a dynamiku srdca.

Čo robiť s bradykardiou doma?

Bradykardia nie je nezávislá patológia. Vyskytuje sa ako príznak poruchy v tele. Vývoj arytmií ovplyvňujú lieky, ochorenia, intrakraniálny tlak, hormonálne poruchy a ďalšie faktory.

Wpw syndróm u detí

Prečítajte si pravidlá používania informácií uverejnených v tejto časti stránky.V súlade s ustanoveniami spolkového zákona "o obehu liekov" z 12. apríla 2010 č. 61-ФЗ, informácie zverejnené na tejto časti stránky sú klasifikované ako informácie o liekoch na predpis.

Čo znamená 1 stupeň 1 CHF

Kvalita a aktivita života každého človeka je priamo závislá od toho, ako je jeho srdce schopné plniť funkcie, ktoré mu boli zverené.Medzi nimi je hlavná schopnosť pumpovať krv bohatú na kyslík v celom tele.