Kategórie Endokarditída

WPW syndróm: čo to je, príčiny, diagnostika, liečba

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).Z tohto článku sa dozviete: čo je ERW syndróm (WPW) a ERW jav (WPW).

Flebitída žíl na ramene po katétri a injekcie

V liekovej terapii lekári uprednostňujú intravenózne podávanie rôznych liekov. Je to spôsobené tým, že vďaka tejto metóde môžete získať rýchly a potrebný výsledok.

Sinusová arytmia u detí a adolescentov: diagnostika a liečba ochorenia

Keď sú deti choré, je to vždy desivé. Zvlášť ak je choroba spojená s prácou srdca.Žiaľ, srdcové problémy sú diagnostikované aj u detí.

Slabé tabletky (pre začiatočníkov)

Vysoký krvný tlak nie je vždy znakom patológie. Zvýšenie indikátorov krvného tlaku môže byť spôsobené klimatickými zmenami, náhlym fyzickým namáhaním, zlým spánkom, nesprávnou výživou alebo individuálnou citlivosťou na meniace sa poveternostné podmienky.

Srdce opuch pilulky

Zlyhanie srdca sa vyvíja nielen kvôli komplikáciám rôznych srdcových ochorení, ale aj patológia iných orgánov môže viesť k nemu. Edematózny syndróm - hlavný znak zlyhania obehu. Okrem diuretík existujú aj iné spôsoby liečby edému.

Príčiny prudkého poklesu tlaku - ako rýchlo zvýšiť doma s drogami a ľudových prostriedkov

Nízky tlak sa môže periodicky pozorovať u pacientov trpiacich hypotenziou, u ľudí, ktorí nemajú problémy s kardiovaskulárnym systémom, ale prežívajú stres a fyzickú námahu.

Vysoký pulz pri nízkom tlaku: príčiny a čo robiť

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Ako alkohol ovplyvňuje srdce, ako ho bezpečne piť

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Pulz počas fyzickej námahy a tréningových plôch

Pulzovo-rytmické fluktuácie cievnej steny spôsobené vlnovým tokom krvi. Počet tras je približne rovnaký ako počet tepov srdca. V niektorých patologických stavoch môže existovať nesúlad medzi psom a srdcovou frekvenciou (pulzový deficit).

Ako skontrolovať cievy tela, indikácie pre takéto štúdie

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Najlepšie tlakové prášky (recenzie)

Autor článku: Alina Yachnaya, onkologická chirurgka, vyššie lekárske vzdelanie s titulom Všeobecné lekárstvo.Zoznam liekov v tabletách na zvýšenie tlaku (odkazy nižšie - obsah článku):

Ako sa vyvíja hlboká žilová trombóza, aké je jej nebezpečenstvo

Choroba, pri ktorej sa krvné zrazeniny, ktoré narušujú krvný obeh v žilách, nazýva trombóza. Najnebezpečnejšie poškodenie hlbokých plavidiel.

Anatomické a fyziologické vlastnosti kardiovaskulárneho systému;

LEKCIA 120LEKCIA 119Lekcia zadarmo. Opakovanie študovaného materiálu o technike a taktike hry.LESSON 118LEKCIA 117Lekcia zadarmo. Opakovanie študovaného materiálu.

Ako a kde REG mozgových ciev

Reoencefalografia mozgu je neinvazívna metóda na diagnostiku krvných ciev, ktorá je založená na reografii. Štúdia poskytuje informácie najmä o funkčnom stave ciev: tonus, periférna rezistencia, zásobovanie krvou.

Diagnóza a analýza aterosklerózy

Príčiny aterosklerózyPo onkológii sú kardiovaskulárne ochorenia druhou najčastejšou príčinou úmrtí v Rusku. Ateroskleróza je jednou z najvýraznejších patológií srdca a krvných ciev.

Príčiny, príznaky, diagnostika a liečba aterosklerózy

Čo je ateroskleróza?Ateroskleróza je chronické ochorenie krvných ciev, v ktorom sa na ich vnútorných stenách ukladá „zlý“ cholesterol a iné LDL vo forme plakov a plakov a steny samotné sú hustejšie a strácajú svoju elasticitu.