Kategórie Bovinnej

Venózna discirkulácia: čo to je, poškodenie mozgu

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).Z tohto článku sa dozviete: čo je venózny obeh.

Srdcové palpitácie v spánku

Srdcové palpitácie v spánku sa spúšťajú zlyhaním funkčnosti nervového systému, chorobami srdca, ciev, štítnej žľazy a pľúc. Príčinou nočnej tachykardie môže byť aj vnútorný zápal, invázia jedmi alebo toxínmi.

Fetálna srdcová frekvencia do týždňa: keď sa objaví, normy, možné odchýlky

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Prolaps mitrálnej chlopne: symptómy, liečba a prognóza

Prolaps mitrálnej chlopne (PMK) je prepadnutie hlienov mitrálnej chlopne smerom k ľavej predsiene počas kontrakcie ľavej komory. Toto srdcové ochorenie vedie k tomu, že počas redukcie ľavej komory krvi sa vrhá do ľavej predsiene.

Hypertenzia 2 stupne: diagnostika a liečba

Hypertenzia (GB) Stupeň 2 je jednou z príčin invalidity, invalidity a dokonca úmrtnosti. Rozvíja sa postupne v priebehu niekoľkých rokov, ale nie každý si to všimne.

WPW syndróm: čo to je, príčiny, diagnostika, liečba

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).Z tohto článku sa dozviete: čo je ERW syndróm (WPW) a ERW jav (WPW).

Slabý tep plodu v 8. týždni tehotenstva

Súvisiace a odporúčané otázky7 odpovedíVyhľadať na stránkeČo ak mám podobnú, ale inú otázku?Ak ste medzi odpoveďami na túto otázku nenašli potrebné informácie alebo sa váš problém mierne líši od prezentovaného problému, skúste požiadať lekára o ďalšiu otázku na tejto stránke, ak ide o hlavnú otázku.

Pulz u tehotných žien: norma a patológia

Počas tehotenstva sa ženské telo podrobuje vážnym zmenám, reorganizácii, aby poskytla nielen nastávajúcu matku, ale aj svoje dieťa so všetkými látkami potrebnými na rozvoj.

Čo robiť s nízkym tlakom a ako ho zvýšiť?

Ako zvýšiť tlak doma? Táto otázka bola položená viac ako raz niekomu, kto vie z prvej ruky o nízkom krvnom tlaku alebo inými slovami o hypotenzii. To sa stáva, že tlak klesá bez zjavného dôvodu.

Kŕče v srdci

Spazmus ciev v srdci je náhly a ostrý zúženie arteriálneho lúmenu. Tkanivo hladkého svalstva obloženia tepien reguluje prietok krvi v koronárnych artériách. Takéto kŕče sú považované za dočasné, ale spôsobujú osobe nepríjemné pocity.

Operácia pálenia záhy pre arytmie

Keď sa objaví arytmia, funkcia myokardu je narušená. Srdce stráca svoju schopnosť vykonávať svoju obvyklú prácu ako obvykle. Najčastejšou formou poruchy je atriálna fibrilácia.

Ako alkohol ovplyvňuje plavidlá: prehľad všetkých prípadov

Autorka článku: Alexandra Burguta, pôrodníčka-gynekológka, vysokoškolské vzdelanie v odbore všeobecné lekárstvo.V tomto článku dostanete odpoveď na veľmi častú otázku: „Ako ovplyvňuje príjem alkoholu prácu srdca a cievneho systému?“ Väčšina ľudí si myslí, že alkohol rozširuje cievy, ale to nie je úplne pravda.

Prehľad 13 populárnych liekov pre srdce: ich výhody a nevýhody

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Čo znamená slovo "oxymoron"?

Dievča videlo reklamu na megafón a spýtalo sa jej otca:- 50% je pokles alebo viac pokles?
- Pravdepodobne pád - je zodpovedný otec.
- A to možno nazvať ambicióznym?
- Myslím, že môžeš.

Definovanie hraníc absolútnej otupenosti srdca

Na určenie hraníc absolútnej otupenosti srdca by sa malo použiť tiché perkusie. Finger-plezimetr majú paralelnú k požadovanej hranici. Perkusie vedú od hraníc relatívnej hlúposti k hraniciam absolútna, aby získali absolútne nudný zvuk.

Ako liečiť hypertenziu stupňa 2 a jeho príznaky

Dnes stále viac a viac ľudí, ktorí sa sťažujú na krvný tlak klesá. Pre zdravého človeka je ťažké pochopiť, čo je na tejto chorobe tak hrozné. Avšak tí, ktorí majú diagnózu - hypertenziu 2 stupne, vedia, že v tomto stave je ťažké vnímať svet primerane: často je tu silná bolesť hlavy, nevoľnosť, závraty.