Kategórie Bovinnej

Čo určuje krvný tlak

Tlak závisí od rôznych vonkajších príčin a procesov vyskytujúcich sa v ľudskom tele. Krvný tlak je sila, ktorou krv tlačí proti stenám krvných ciev (arteriálny tlak na steny tepny, venózny tlak na steny žily, tlak na kapilára na kapilárnych stenách).

Obnova po mŕtvici: smery, prístupy, prevencia relapsu

Napriek tomu, že prevalencia akútnych cievnych porúch v mozgu (mŕtvice) a úmrtnosť z nich sú pomerne veľké, moderná medicína má potrebné metódy liečby, ktoré umožňujú mnohým pacientom zostať nažive.

Koľko rokov žije po CABG: odporúčania v pooperačnom období

Čo je to operácia bypassu srdca a prečo je takáto operácia nevyhnutná, nie všetci ľudia, ktorí idú na túto operáciu vedieť. Hlavným cieľom operácie srdcového bypassu je zlepšenie prekrvenia myokardu a zníženie rizika vzniku srdcového infarktu.

Núdzová starostlivosť o kardiogénny šok: čo potrebujete, čo nerobiť

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).V tomto článku sa dozviete, ako rozpoznať kardiogénny šok.

trigeminie

Srdcová trigeminia je typom úderov, pri ktorom je každá tretia excitácia a kontrakcia myokardu predčasná. Epizódy bigemínie a trigeminie sa môžu vyskytnúť aj u prakticky zdravých jedincov, ale v mnohých prípadoch indikujú prítomnosť štrukturálnych a funkčných porúch kardiovaskulárneho systému.

Obnova po operácii srdca

Prvá fáza zotavenia z operácie srdca môže trvať 4 až 8 týždňov. Keď pacient opustí nemocnicu, lekár dôrazne odporúča dodržiavať pokyny pre pooperačnú rehabilitáciu. V prípadoch ich naplnenia sa fyzický a emocionálny stav pacienta obnovuje rýchlejšie.

Alkohol a zlyhanie srdca

Ako príklady uvádzame niekoľko pozorovaní u pacientov s alkoholickou kardiopatiou komplikovanou zlyhaním srdca rôznych foriem a štádií.
Pacient V., 39-ročný, mechanik depa sanitky, bol prijatý do psychiatrickej liečebne na liečbu alkoholu.

Hmotnosť zdvihu je dobrá pre srdce.

Pridal admin / Dátum: 22. augusta 2012 10:40Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že ťažká fyzická námaha negatívne ovplyvňuje kardiovaskulárny systém. Samozrejme je to tak, ak si zvolíte nesprávny prístup k tréningu v posilňovni.

Top Cholesterol tablety: Zoznam a ceny

Nadmerná koncentrácia cholesterolu v ľudskej krvi je vážnou hrozbou pre jeho zdravie.Látka sa voľne pohybuje v krvnom riečišti a je schopná usadiť sa na cievnych stenách, čím vytvára tzv.

Prečo má človek hustú krv, ako tenký?

Silná krv nie je samostatnou chorobou, ale symptómom, ktorý sa vyskytuje pri rôznych poruchách v tele. Ak nezačnete včas liečiť, deštruktívne a niekedy nezvratné procesy sa začnú objavovať v mnohých orgánoch a systémoch.

Kvôli náklonnosti srdca

Srdcové ochorenie (srdcové ochorenie) je skupina chorôb, ktoré sa prejavujú zhoršeným normálnym fungovaním srdca. Môže byť spôsobená léziami epikardu, perikardu, myokardu, endokardu, srdcového aparátu, srdcových ciev.

Zvyšuje fajčenie krvný tlak alebo je nižší?

Závislosť od nikotínu je najväčšou závislosťou, ktorá pravidelne poškodzuje fajčiarov a ich prostredie. Akonáhle sa aristokratický rituál, ktorý priniesol Peter I.

Prevencia kŕčových žíl: ako to urobiť správne, indikácie a prognóza

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Ako sa prejavuje vaskulitída u detí a ako sa lieči

obsah

Vaskulitída u detí je celá skupina chorôb, ktoré majú rôzne príčiny. Všetky tieto ochorenia kombinujú bežné patologické procesy v tele, v ktorých sú poškodené a upchaté krvné cievy, ktoré zásobujú vnútorné orgány kyslíkom a živinami.

Ako zabrániť mozgovej príhode alebo srdcovému infarktu

Ak chcete znížiť rizikové faktory výskytu srdcového infarktu alebo mŕtvice, mali by ste: Prestaňte používať tabak Zlepšite svoju stravu Udržujte fyzickú aktivitu a kontrolujte svoju hmotnosť Znížte vysoký krvný tlak Zníženie vysokej hladiny cukru v krvi Znížte zvýšené hladiny tuku v krvi

V ktorých jednotkách sa meria krvný tlak a prečo

Krvný tlak charakterizuje prácu obehového systému a je považovaný za jeden z dôležitých ukazovateľov pri diagnostike srdcových ochorení. Miera tohto parametra závisí od veku, charakteristík organizmu a celkového rytmu života.