Kategórie Tachykardia

Hodnota tlaku 130 až 80

Dôležitým faktorom ovplyvňujúcim naše zdravie je krvný tlak (BP). Nielen vysoká (hypertenzia), ale aj nízka (hypotenzia). Mnohí ľudia si nie sú vedomí toho, že sa vyskytli porušenia kvôli absencii viditeľných problémov.

Zistite, aký tlak je normálny pre osobu podľa pohlavia, hmotnosti, veku

V tomto článku sa zaoberáme tlakom osoby, čo je normou podľa veku, váhy a pohlavia. Za týmto účelom sme poskytli 2 tabuľky s tlakovými štandardmi pre mužov a ženy s ohľadom na vek.

Srdcové ochorenie plodu počas tehotenstva

Príčiny srdcových ochorení plodu počas tehotenstvaSrdce je tvorené 5 týždňov, 8-9 týždňov, môžete počúvať frekvenciu kontrakcií. Pomocou ultrazvuku je možné vidieť vnútorné orgány, ale v počiatočných štádiách je takýto prieskum neinformatívny.

Liečba srdca

onlineTlak 165 až 95 čo robiťKrvný tlak (BP) je dôležitým indikátorom, ktorý sa môže meniť pod vplyvom rôznych faktorov, s mnohými chorobami srdca a ciev a inými patológiami. Tlak je 160 až 90, čo to znamená, akým spôsobom sa dá tento ukazovateľ znížiť a vrátiť do normálu?

Čo môže ublížiť a je priamo pod srdcom?

Väčšina ľudí sa veľmi zaujíma o to, čo je pod srdcom - zažíva bolesť na ľavej strane tela, snažíme sa najprv pochopiť jeho pôvod. Srdce je jedným z najdôležitejších orgánov v ľudskom tele.

Operácia bypassu koronárnych tepien: technika chirurgie, kontraindikácie, komplikácie, čo to je?

Operácia bypassu koronárnych tepien (CABG) je vytvorenie obtoku krvi v koronárnej artérii v prípade závažnej stenózy alebo oklúzie, ak nie je možné vykonať angioplastiku so stentovaním.

Operácie na kŕčové žily v nohách: typy, následky, rehabilitácia

Liečba kŕčových žíl na nohách pomocou liekov nemá vždy pozitívny účinok. Je obzvlášť ťažké liečiť kŕčové žily, ak je v pokročilom štádiu. V tomto prípade je chirurgia jediným spôsobom, ako eliminovať patológiu.

Ako znížiť hladinu cholesterolu - čo robiť

Cholesterol je látka podobná tuku, ktorá je súčasťou membrán všetkých bunkových zlúčenín tela. Nedostatok cholesterolu je pre človeka nežiaduci, ale jeho nadbytok sa považuje za veľmi nebezpečný pre zdravie.

Ľudský tlak 90 až 60 ° C

Ak neustále sledujete tlak 90 až 60 mm Hg. Hovoríme o hypotenzii. Pre určitú skupinu ľudí, vzhľadom na fyziologické vlastnosti organizmu, takéto indikátory fungujú. Takže ľudia sa cítia skvele a ich stav je normálny.

Tlak 95 na 65 čo to znamená

Ak máte tlak 100 až 60, je táto veta alebo príjemná výnimka?Zvýšený tlak je známy každému človeku, niekto je chorý sám, niekto má príbuzných alebo priateľov. Každý druhý dospelý skôr alebo neskôr čelí podobnému problému.

Dystónia mozgových ciev

Systémová cirkulácia je dôležitou zložkou vitálnej aktivity tela. Ak dôjde k porušeniu krvného obehu, napríklad v dôsledku vazokonstrikcie, vyskytne sa vážne ochorenie. Pri absencii liečby sa tento problém len zhoršuje.

Pocit palpitácií počas normálneho pulzu

U pacienta, pod vplyvom rôznych faktorov, môže srdce začať biť rýchlejšie a začína počuť jeho srdcový tep. Pocit srdcového tepu počas normálneho pulzu nie vždy signalizuje vývoj patologického procesu.

Hranice absolútnej otupenosti srdca u zdravých detí.

Tieto perkusie relatívnej srdcovej otupenosti možno použiť na kvantifikáciu priemeru srdca u detí. Priemer sa meria súčtom dvoch výrazov. Prvým pojmom je vzdialenosť od stredu hrudnej kosti po pravý okraj srdca - u detí 1,5 roka, najčastejšie v treťom medzirebrovom priestore, u detí starších ako tento vek vo štvrtom medzirebrovom priestore.

Ako sa správať po hypertenznej kríze: odporúčania kardiológov a odborníkov na výživu

Jedným z najčastejších dôvodov uplatnenia ambulancií je hypertenzná kríza, jej recidívy a následky.Priebeh liečby je doplnený zotavovacím obdobím.

WPW syndróm: čo to je, príčiny, diagnostika, liečba

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).Z tohto článku sa dozviete: čo je ERW syndróm (WPW) a ERW jav (WPW).

Je možné určiť pohlavie dieťaťa srdcovým rytmom?

Od prvých týždňov tehotenstva budúci rodičia chcú vedieť, kto sa im narodí, preto sa opýtajú gynekológa, či pohlavie dieťaťa môže byť určené srdcovým tepom.