Kategórie Tachykardia

Aká je podstata a nebezpečenstvo arteriovenóznej malformácie

Arteriovenózna malformácia (AVM) je komplexné prelínanie abnormálnych tepien a žíl, ktoré sú navzájom spojené prostredníctvom jednej alebo viacerých zlúčenín nazývaných fistuly alebo skraty.

Upevnenie aorty srdca: čo to je a čo s tým robiť?

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Prvá pomoc pri akútnej ischemickej chorobe srdca

Držanie vedomostí o život ohrozujúcich situáciách a spôsoboch, ako ich prekonať, sa často stáva prospešným pre človeka, ktorý je na pokraji života a smrti.

Srdcová katetrizácia: indikácie, metodológia výskumu

Postup srdcovej katetrizácie (alebo snímania) zahŕňa vloženie katétrov (tenké ohybné plastové rúrky) do srdcovej dutiny alebo lúmenu veľkých ciev cez periférne cievy.

Srdcová astma. Príčiny, príznaky, príznaky, diagnostika a liečba patológie

Stránka poskytuje základné informácie. Primeraná diagnóza a liečba ochorenia je možná pod dohľadom svedomitého lekára. Akékoľvek lieky majú kontraindikácie.

Algoritmus poskytovania núdzovej pomoci so zástavou srdca 2015

Táto stránka vás naučí praktickým zručnostiam primárnej kardiopulmonálnej resuscitácie pri akútnom kardiovaskulárnom zlyhaní so zástavou srdca.

Poradie kardiopulmonálnej resuscitácie u dospelých a detí

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Doprajte srdce

Tipy a recepty 144 tlaku nad 94 ° C Norma sa všeobecne akceptuje, podľa ktorej sa krvný tlak považuje za normálny s ukazovateľmi - 139 horných a 89 nižších. Ak tonometer ukazoval 145 až 95 mm Hg, potom už môžeme hovoriť o vysokom krvnom tlaku (BP).

Diéta pre angínu pectoris

Angína alebo ischemická choroba srdca je jednou zo spoločných príčin invalidity dospelej populácie planéty. S diagnózou ischemickej choroby srdca je osoba nútená zmeniť svoj zvyčajný spôsob života, revidovať svoje priority a zvyky.

Aké sú nebezpečné porušenia periférneho obehu?

Ak je včas venovať pozornosť príznakom periférnych porúch obehu, pacient má čas zastaviť vývoj patológie pomocou liekov, ktoré zlepšujú mikrocirkuláciu krvi a zabraňujú úplnému zastaveniu prietoku krvi.

Predávkovanie Valocordin

Použitie Valocordinu (Corvalol) v mnohých krajinách západnej Európy je zakázané alebo povolené výlučne na lekársky predpis. Je to spôsobené tým, že liek obsahuje fenobarbital, ktorý môže spôsobiť rozvoj drogovej závislosti, a etylalkohol, potenciujúci účinok fenobarbitalu.

Oklúzia subklavickej artérie: prečo k nej dochádza a ako ju liečiť

Oklúzia subklavickej tepny je stav charakterizovaný úplným blokovaním lúmenu tejto tepny a sprevádzaným nedostatočným prívodom krvi do tkanív mozgu a rúk.

erythremia

Erytémia je patológia krvi malígnej povahy. Prejavuje sa prítomnosťou myeloproliferácie. V krvi sa objavuje veľké množstvo červených krviniek. Ďalším názvom ochorenia je polycytémia vera.Alebo chronický typ leukémie.

Echokardiografia srdca: podstata metódy, jej prínosy, ako postup postupuje

Autor článku: Nivelichuk Taras, vedúci oddelenia anestéziológie a intenzívnej starostlivosti, 8 rokov praxe. Vysokoškolské vzdelávanie v odbore Všeobecné lekárstvo.

Aké metódy určujú pohlavie dieťaťa srdcovým tepom

Existuje mnoho metód na určenie pohlavia dieťaťa pred pôrodom. Zistite, kto sa narodí, chlapec alebo dievča, môžete tlkot srdca.Rytmus srdca a umiestnenie plodu môže naznačovať pohlavie budúceho dieťaťa.

Nevoľnosť srdca

Často sa príznaky ako vysoký pulz a nevoľnosť navzájom sprevádzajú, čo výrazne zhoršuje kvalitu ľudského života. Zvyčajne ľudia neprikladajú osobitný význam, objavujú sa samostatne, nevoľnosť a búšenie srdca.