Kategórie Vaskulitída

144 až 88

Hodnoty 145 na 85 na obrazovke tonometra môžu byť znakom zlyhania v tele. Pri diagnóze "hypertenzia", ​​osoba musí sledovať príznaky, vykonávať pravidelné merania krvného tlaku (BP) a tepovej frekvencie v rovnakom čase.

Fi sanatos

Infarkt myokarduVšeobecné charakteristiky ochorenia Infarkt myokardu je nekróza (smrť buniek) oblasti srdcového svalu v dôsledku narušenia jej krvného zásobenia. Mŕtve bunky myokardu (srdcový sval) prestávajú plniť svoje funkcie a sú nahradené jazvovým tkanivom.

Oklúzia krčnej tepny: symptómy, liečba, chirurgický zákrok

Karotické artérie sú dve veľké krvné cievy, ktoré prechádzajú veľkým množstvom krvi, ktorými je mozog vybavený potrebným kyslíkom a živinami.Keď sa na vnútorných stenách tepien formujú cholesterolové usadeniny, napríklad príčina aterosklerózy, môžu čiastočne alebo úplne blokovať svoj lúmen, čo narušuje prietok krvi a mozgové bunky prestanú dostávať potrebnú výživu.

Je možné hrať šport so zvýšeným tlakom: fyzická aktivita s hypertenziou

Hypertenzia je chronické ochorenie. Hlavným cieľom kombinovanej liečby je potlačenie akútneho ataku a zabránenie jeho opätovnému výskytu v tele.

Mozgová mŕtvica

Mozgová mŕtvica (mozgová mŕtvica) - je skupina chorôb spôsobených akútnou vaskulárnou patológiou mozgu, ktorá sa vyznačuje náhlym zmiznutím alebo poškodením mozgových funkcií, ktoré trvajú viac ako 24 hodín alebo majú za následok smrť.

Zdravotnícky portál Krasnojarsk Krasgmu.net

Technika záznamu elektrokardiogramu. Podmienky pre elektrokardiografickú štúdiu. Implantácia elektród - elektródy EKG elektród - prídavné elektródy EKG - základná elektrocadiografia.

Predpoveď pre tretí ťah

Po celom svete sa rozšírili ťahy. To je podľa WHO tretia najčastejšia príčina smrti. Medzi mozgovými ochoreniami súvisiacimi so zmenami krvných ciev je podiel druhého a tretieho ťahu väčší ako 30%.

Echokardiografia (ultrazvuk srdca): indikácie, typy, správanie, transkript

Jedným zo spôsobov, ako skúmať a hodnotiť srdce človeka, jeho kontraktilná aktivita je echokardiografia srdca (EchoCG), tiež nazývaná ultrazvuk srdca.

Čo robiť pri tlaku 90 až 80?

S tlakom 90 až 80 ľudí na prvom mieste by mali objektívne posúdiť ich celkový stav a venovať pozornosť súvisiace symptómy. Ak je zdravotný stav normálny, nemali by sa prijať žiadne opatrenia.

Príčiny tlaku 90 až 70, čo tieto indikátory znamenajú a čo robiť s pacientom

Monitorovanie krvného tlaku je nevyhnutné na posúdenie kardiovaskulárneho systému pacienta. Dlho bola norma považovaná za číslo 120 o 80.

Čo je to CLC syndróm?

Srdcový sval sa uzatvára pôsobením elektrického impulzu, ktorý prechádza vodivou dráhou. Ak existujú ďalšie spôsoby vedenia tohto pulzu v srdci, na elektrokardiograme (EKG) sa zobrazí rad zmien.

MED24INfO

Kukes VG, Marinin VF, Reutsky IA, Sivkov SI, Lekárske diagnostické metódy: štúdie. príspevok, 2006Auskultacia arteriálnych cievHlavné arteriálne cievy a cievy stredného kalibru sú k dispozícii na počúvanie, malé tepny nie sú počuť kvôli nedostatku informácií.

EKG: transkript u dospelých, norma v tabuľke

Elektrokardiografia - metóda merania rozdielu potenciálov vznikajúcich pod vplyvom elektrických impulzov srdca. Výsledok štúdie je prezentovaný vo forme elektrokardiogramu (EKG), ktorý odráža fázy srdcového cyklu a dynamiku srdca.

WPW syndróm: čo to je, príčiny, diagnostika, liečba

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).Z tohto článku sa dozviete: čo je ERW syndróm (WPW) a ERW jav (WPW).

WPW syndróm: čo to je, príčiny, diagnostika, liečba

Autor článku: Victoria Stoyanova, lekár 2. kategórie, vedúci laboratória v diagnostickom a liečebnom centre (2015–2016).Z tohto článku sa dozviete: čo je ERW syndróm (WPW) a ERW jav (WPW).

Čo robiť, keď srdce tlačí?

Bolesti srdca sú vždy nebezpečným príznakom. Ale má iné vlastnosti, môže byť veľmi odlišná. Samotná odlišná povaha bolesti nemôže byť spoľahlivým diagnostickým znakom, môže však pomôcť lekárovi navrhnúť, čo pacient môže trpieť a urobiť predbežnú diagnózu.